AUTOCASCO a MINICASCO

Kilka lat temu przeprowadzono badania na rynku ubezpieczeniowym w których pokazano, że jedynie 27% kierowców jest zdecydowanych na wykup Autocasco. Ponad 50 % osób, które nie zdecydowało się na rozszerzenie pakietu ubezpieczeniowego przyznało, że było to spowodowane zbyt wysoką ceną. Mino tego, że od badań minęło już kilka lat i świadomość kierowców na temat produktów Towarzystw Ubezpieczeniowych wzrosła jak również wzrósł ruch na drogach, a co za tym idzie ryzyko kolizji, nadal posiadacze samochodów rzadko wykupują AC. Istnieje jednak alternatywa – MINICASCO.

CO TO JEST MINICASCO? (Mini AC)

Minicasco jest to Autocasco o zmniejszonym zakresie. Kierujący którzy nie decydują się na zakup pełnego Autocasco mogą rozważyć ten pomniejszony pakiet zakresu ochrony.

Minicasco jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które zaczynają swoją przygodę „za kółkiem” i swoim doświadczeniem nie wypracowali jeszcze zniżek.
Przed zakupem ubezpieczenia Minicasco należy dokładnie zapoznać się z zakresem oferowanym przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe oraz z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Oferta firm jest mocno zróżnicowana.

JAKIE SĄ RÓŻNICE MIĘDZY MINICASCO A AUTOCASCO?

Tradycyjne OC pozwala na uzyskanie odszkodowania przez osobę poszkodowaną podczas kolizji czy wypadku i jest Ubezpieczeniem Ustawowo Obowiązkowym dla wszystkich samochodów zarejestrowanych. AC natomiast, to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne chroniące samochód oraz wyposażenie właściciela.
Zakres ubezpieczenia Autocasco jest bardzo wysoki niezależnie od wybranej opcji. Chroni Twój samochód w sytuacji gdy spowodujesz stłuczkę lub gdy zahaczysz o inny samochód bądź słupek podczas cofania. W AC istotne jest również otrzymanie odszkodowania w przypadku kradzieży pojazdu, szkody całkowitej, gradobicia, zalania, pożaru czy też uszkodzeń spowodowanych przez zwierzęta. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego oraz wybranego pakietu zakres ubezpieczenia Autocasco może się różnić, dlatego zachęcamy przed każdym zakupem polisy na zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

MINICASCO, czyli okrojona wersja AUTOCASCO – dużo mniejszy zakres, jednak korzystny dla osób które potrzebują dodatkowej ochrony. Minicasco najczęściej obejmuje zakres Szkody Całkowitej, czyli uszkodzenie pojazdu którego naprawa wyceniana jest powyżej 70% jego obecnej wartości.
Zdecydowanie największą zaletą Minicasco jest jednak jego cena – dużo niższa od pełnej ochrony Autocasco.

JAK WYBRAĆ MINICASCO?

Po raz kolejny podkreślmy, że przed wyborem jakiegokolwiek ubezpieczenia należy się zapoznać z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują różne rodzaje Minicasco. W ofercie Ubezpieczycieli może się znaleźć szkoda całkowita, kradzież oraz działanie żywiołów, jednak wiele firm ogranicza swoje Minicasco tylko do kradzieży i pożaru.

Zanim jednak podejmiesz decyzję ostateczną o zakresie Ubezpieczenia samochodu, zastanów się czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli masz jakieś wątpliwości bądź nie rozumiesz zapisów Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, warto porozmawiać z Agentem Ubezpieczeniowym, który wytłumaczy Ci niezrozumiałe zapisy oraz w przejrzysty sposób przedstawi Ci różnice w ubezpieczeniu różnych firm.
Ubezpieczenie pojazdu u Agenta daje również wiele przywilejów. Pomoże on w zgłoszeniu szkody jak również w zgłoszeniu wypowiedzenia polisy, zmianie właściciela pojazdu oraz załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *